MANUFAKTURA ROZWOJU - Marta Iwanowska - Polkowska

3
Marta-Iwanowska

Jestem psychologiem pracującym jako trener w biznesie. Jestem coachem wspierającym Klientów w obszarze rozwoju ich karier. A jednocześnie jako aktywna kobieta i zarazem mama na pełen etat, nie wyobrażam sobie życia bez działalności na rzecz kobiet i ich rozwoju. Dlatego z przyjemnością wspieram kobiety, mamy (choć nie tylko …) w świadomym podążaniu swoją drogą. W realizowaniu swoich celów, ujawnianiu swojego potencjału, wprowadzaniu zmian.

Wspieranie rozwoju innych dla mnie idealną formą kontaktu z drugim człowiekiem, a coaching narzędziem, które stwarza niezwykłe możliwości i otwiera drogę do nowych doświadczeń.

Tyle o mnie. A więcej informacji można znaleźć na  www.manufakturarozwoju.pl

Marta Iwanowska – Polkowska

Life & Career Coach ACC ICF

Iwona Mażewska

Iwona

Rodzina, dzieci, codzienność, troski i radości. Zanim zostałam mamą wszystko wydawało mi się pięknym snem przyszłości. Wraz z pojawienie się dzieci w naszym domu – wymarzonej parki urwisów – sprawy się trochę skomplikowały. Okazało się, że poza tą ogromną radością, która pojawiła się w naszym życiu jest też duża ilość obowiązków i jeszcze więcej pytań, na które zaczęliśmy z mężem szukać odpowiedzi. Jak radzić sobie z problemami, nieposłuszeństwem, kłopotami rozwojowymi, jak pokonać własne słabości, skąd brać siłę na to wszystko. Jest wiele teorii, książek, podejść do wychowywania, jedna koleżanka radzi jedno, inna coś innego. Troski o dzieci zajmują nasze myśli domowych obowiązkach, ale także podczas pracy. Ważne jest szukanie pomocy, rozwiązań, dobrych wzorów, praktyk, inspiracji. Goen to eksperci zajmujący się kompleksowo tematem dzieci. Dla prawidłowego rozwoju dzieci potrzebny jest rozwój całej rodziny, niezbędna jest zmiana w rodzicach, współpraca całego otoczenia, rozumienie zmian zachodzących w młodym człowieku. Goen to właśnie kompleksowa pomoc, podejście całościowe, na każdym etapu rozwoju dziecka. Codziennie jako rodzic rozwiązuje sytuacje nowe i czasem też trudne. Często intuicja i wcześniejsze doświadczenia nie wystarczają. Dlatego warto się tego uczyć, a jak uczyć to od najlepszych.

Goen powstało z miłości do dzieci, pasji uczenia i ogromnej wiary w to, że wychowanie dzieci to jest jedno z najważniejszych zadań dla rodziców. Ta mieszanka intencji sprawia, że szukając informacji na temat dzieci to właśnie Goen jest najlepszym źródłem tej wiedzy.

Iwona Mażewska

mama 2 dzieci

Chwalmy Mamy - Marta Iwanowska

4
Marta-Iwanowska

Ciągle jest tak mało organizacji, czy instytucji, które zajmują się wspieraniem rozwoju kompetencji rodzicielskich. Rozwijamy się jako pracownicy. Rozwijamy nasze pasje.

A czy dbamy o siebie jako R O D Z I C E? Niestety bardzo rzadko. A od tego jakimi rodzicami jesteśmy zależy tak wiele. Oczywiście to jakie będą nasze dzieci – jaka będzie nasza relacja z nimi. Ale też to, jak będzie układał się nasz związek. To jak my będziemy się czuć sami ze sobą i na ile będziemy ufać sobie, cenić siebie.

My jako ChwalmyMamy.pl promujemy świadome podejście do bycia Mamą, bycia Tatą. Pokazujemy, że będąc Rodzicem możemy być Sobą. Spełniać się w domu i poza nim. Dbając o swój świadomy, odpowiedzialny rozwój.

Dlatego z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do współpracy z GOEN. Bo warto łączyć siły w procesie wspierania rozwoju Rodzin i Rodziców.

Marta Iwanowska – Polkowska & Dorota Dabińska – Frydrych

autorki bloga www.chwalmymamy.pl

Fundacja Pasja do Edukacji i Rozwoju - Nadejda Kirova

2
Nadejda-Kirova

Fundacja Pasja do Edukacji i Rozwoju powstała z marzenia – marzenia o świecie w którym ludzie szczęśliwi, nieagresywni, współpracujący, świadomi siebie i swoich emocji realizują się w życiu z pasją.

Dążąc do realizacji tego marzenia pracujemy z ludźmi Małymi i Dużymi pomagając im w odnalezieniu siebie, swoich talentów i pasji, a rodzicom pomagamy w wypracowaniu „instrukcji obsługi” do swoich dzieci.

Nawiązaliśmy współpracę z GOEN ponieważ czujemy, że nasze marzenia są też marzeniami GOEN – a współpracując  będziemy mogli bardziej skutecznie realizować nasze wspólne cele.

Nadejda Kirova

Prezes Fundacji
Pasja do Edukacji i Rozwoju

Terapia Sercem - Danuta Terpiłowska

1

Miłość jest w każdym z nas, wystarczy się do niej dokopać, uwalniając wszystko, co tę miłość zakryło. Tym głównie zajmuje się Terapia Sercem, zwana również Terapią Miłością.

A ponieważ szczęśliwi rodzice to szczęśliwe dzieci, a szczęśliwe dzieci to szczęśliwa pogodna nasza, rodziców, przyszłość, warto się uczyć, podnosić świadomość, odnosić sukcesy i żyć świadomie, szczęśliwie i pięknie.

Temu służy min. Terapia Sercem i niezwykły, z pełnym wachlarzem propozycji i możliwości dla rodziców i dzieci, projekt GOEN „Rozwój dziecka i rodzica”.  Szczerze polecam.

Danuta Terpiłowska

Life Coach/ Doradca  Życiowy,
twórczyni Terapii Sercem/ Terapii Miłością

ForElements - Dagmara Jakubczak

cropped-Talaveras-z-logiem

Na co dzień zajmuję się projektowaniem wnętrz oraz historią designu. Te obie dziedziny wiążą się z porządkowaniem – przestrzeni i – co się z tym bardzo wiąże – porządkowaniem życia. Paradoksalnie, obie te kwestie są tak naturalne, że często w pewnym sensie ignorowane na zasadzie „jakoś to będzie”, „samo się ułoży”, „od wieków ludzie dają sobie z tym radę”. Otóż nie, to nieprawda. Właśnie dlatego, że są to podstawy, należy bardzo o nie dbać, wkładając w nie wiele wysiłku.

Podobnie jest z wychowywaniem dzieci i komunikacją międzyludzką. Kanclerz Zamojski już czterysta lat temu ogłosił „takie będą rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie”. Dzieci i rodzice tworzą niezwykły związek, związek na całe życie, a nawet pokolenia, dlatego ich uporządkowanie jest w sumie priorytetowe. Żyjemy w czasach, gdzie komunikacja jest rozwinięta jak nigdy dzięki możliwościom technicznym oraz szerokiej dostępności środków, by ją wykorzystywać. To dobrze, ale trzeba pamiętać także o zagrożeniach. O tym, by nasze dzieci czerpały wiedzę o świecie z dobrego źródła, od osób godnych zaufania. By nie zwracały się z problemami do obcych, by nie szukały rozwiązań w miejscach niebezpiecznych. Wskazanie tej dobrej drogi to podstawowe i główne zadanie rodziców. Bardzo często trudno im jednak przebić się przez natłok informacji, chaos komunikacyjny oraz „mądrości” płynące od rówieśników. Czas więc, by i rodzice dostali narzędzie, dzięki któremu ich dzieci będą bezpieczne, będą wiedziały, że mają jedną główną bazę, schronienie gdzie zawsze znajdą oparcie i dobre dla wskazówki.

Szkolenia organizowane przez GOEN takie narzędzie dają. Zdobyta na nich wiedza pomoże w uporządkowaniu często trudnych relacji międzypokoleniowych. „Wysprzątają” mentalny pokój, w którym mieszkają dzieci i rodzice. Polecam, gorąco polecam te szkolenia. I mówię to ja, specjalistka od porządku w pokoju.

Dagmara Jakubczak

Projektantka wnętrz, historyk sztuki
i autorka bloga FORelements.pl